MAGIA WOSKU PSZCZELEGO

MAGIA WOSKU PSZCZELEGO to warsztaty, dzięki którym poznasz dobrodziejstwa wosku pszczelego i nauczysz się dbać o środowisko, korzystając z naturalnych surowców. Zajęcia dedykowane są osobom dorosłym lub rodzicom z dziećmi, mogą być realizowane stacjonarnie oraz wersji hybrydowej.

CZĘŚĆ I – TEORETYCZNA (OK. 45 MINUT)
ZERO WASTE NA CO DZIEŃ – to prezentacja, wprowadzająca w tematykę Zero Waste. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak ograniczyć ilość śmieci w gospodarstwie domowym, jak wyeliminować jednorazowe przedmioty z tworzyw sztucznych i czym je zastąpić. Poznają także podstawowe produkty zero waste oraz less waste przydatne na co dzień: 

  • wielorazowe butelki termiczne
  • składane kubki na napoje na wynos
  • szampony w kostce 
  • myjki konopne
  • woreczki na zakupy 
  • bambusowe szczoteczki do zębów
  • słomki wielokrotnego użytku

CZĘŚĆ II – PRAKTYCZNA (OK. 45 MINUT)
Podczas tej części uczestnicy wykonają trzy eko produkty bazujące na wosku pszczelim:

1. ŚWIECE WOSKOWE
Świece wykonane z węzy pszczelej to idealne eko rozwiązanie: wykonane są wyłącznie na naturalnych składników, nie generują odpadów i przyjemnie pachną naturalnym woskiem.

2. WOSKOWIJKI
Bawełniane tkaniny nasączone woskiem idealnie do pakowania kanapek, jako zastępnik folii.

3. BALSAM DO UST
Antybakteryjne i łagodzące właściwości wosku, w połączeniu z nierafinowanym olejem kokosowym, doskonale sprawdzają się w pielęgnacji delikatnej skóry.

REALIZACJA WARSZTATÓW HYBRYDOWO – JAK TO DZIAŁA?

PAKIET UCZESTNIKA
Przed warsztatami wysyłam każdemu uczestnikowi pakiet z produktami potrzebnymi do wykonania wybranych prac. Jeśli do realizacji zadań potrzebne jest dodatkowe przygotowanie, np. zabezpieczenie stołu, uczestnik spotkania otrzymuje mailem szczegółowe instrukcje.

SPOTKANIE ONLINE
Z uczestnikami warsztatów spotykam się na wybranej platformie: np. Teams, Zoom, Google Meet (do ustalenia). Spotkanie, tak jak w wersji stacjonarnej, składa się z dwóch części. Różnica polega na tym, że zadania warsztatowe wykonujemy w domach, wykorzystując materiały przesłane wcześniej pocztą.

Zapraszam serdecznie do kontaktu:
annajaklewicz.podroze@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.