EKO WIELKANOC

To warsztaty, podczas których wykonasz wielkanocne dekoracje z naturalnych produktów oraz dowiesz się co zrobić, żeby wyeliminować jednorazowe przedmioty z plastiku i zastąpić je rozwiązaniami przyjaznymi naturze. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych lub dorosłych z dziećmi.

CZĘŚĆ TEORETYCZNA (ok. 30-45 minut)
Teoretyczna część spotkania to prezentacja „ZERO WASTE NA CO DZIEŃ”, dotycząca ekologicznego stylu życia. Podczas pokazu dowiesz się w jaki sposób zminimalizować ilość śmieci w swoim gospodarstwie domowym, jak ograniczyć ilość przedmiotów z tworzyw sztucznych i czym je zastąpić. Poznasz także podstawowe produkty zero waste oraz less waste przydatne na co dzień, między innymi: wielorazowe butelki termiczne składane kubki na napoje na wynos, szampony w kostce, myjki konopne, woreczki na zakupy, bambusowe szczoteczki do zębów, słomki wielokrotnego użytku i wiele innych.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (ok. 45 minut)
Podczas części praktycznej wykonamy wspólnie świąteczne dekoracje, wybrane spośród puli zaproponowanej poniżej. Wyboru dokonujemy wspólnie, w zależności od liczby uczestników.

OPCJA I
ŚWIECE Z WĘZY PSZCZELEJ
Każdy uczestnik spotkania otrzyma arkusz węzy pszczelej, bawełniany knot oraz zestaw dekoracji: np. samoprzylepną koronkę, sznurek konopny, bazie i inne.

OPCJA II – PACHNĄCE ZAWIESZKI WOSKOWE
Dla uczestników warsztatów przygotowane będą rekwizyty niezbędne do wykonania zawieszek: silikonowe foremki, naczynie do rozgrzania wosku i palnik elektryczny. Do wykonania i ozdobienia zawieszek posłużą pachnące olejki, wosk sojowy lub pszczeli oraz wiosenne dekoracje.

OPCJA III

WIOSENNE MAKRAMY
Dekoracje wykonane z koronki i sznurków z bawełny z recyklingu na drewnianej obręczy. Kształt obręczy do ustalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.