REGULAMIN AKCJI

Czy Ciebie również denerwują wyrzucane w lesie śmieci, niedopałki na plaży, puszki po piwie w parku? Weź sprawy w swoje ręce i dołącz do akcji „Książka za worek śmieci”, organizowanej już 19 września. Partnerem medialnym akcji została Wirtualna Polska. Sponsorem Strategicznym ROCKWOOL.

Na pomysł akcji „Książka za worek śmieci” wpadłam półtora roku temu podczas festiwalu podróżniczego Włóczykij w Gryfinie. Książki miały zmotywować jego uczestników i mieszkańców miasta do wspólnego sprzątania. I udało się. W ciągu niecałych trzech godzin zebraliśmy prawie dwie tony śmieci.

Do tej pory odbyło się czternaście edycji akcji. Do wspólnego sprzątania przyłączyło się blisko tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości. Udało się zebrać ponad dwadzieścia ton śmieci. 

19 września 2020 , na uczestników piętnastej edycji akcji czeka łącznie 300 książek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zarejestrują się w wydarzeniu i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia oraz Poznania. Szczegóły wydarzenia i rejestracji uczestników poniżej:

IDEA AKCJI
Chcemy aktywować mieszkańców Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia i Poznania do wspólnego działania na rzecz środowiska. Dlatego wspólnie ruszymy w teren, by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na zarejestrowanych uczestników czekają książki!

CZY KAŻDY OTRZYMA KSIĄŻKĘ?
Dla uczestników akcji przeznaczyliśmy po 60 książek w każdym mieście. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują swój udział w akcji w danym mieście, a w dniu wydarzenia wezmą w nim udział.

JAK MOGĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ?
Aby zarejestrować swój udział w akcji wybranym mieście, wypełnij odpowiedni formularz rejestracyjny. Jedna osoba może wysłać tylko jedno zgłoszenie.

WARSZAWA
https://forms.gle/vXPULkov1XeU9Ynz8

KRAKÓW
https://forms.gle/5pxejZKVo4RZNqRH6

ŁÓDŹ
https://forms.gle/7cJVCnVYZcqdyR3p8

WROCŁAW 
https://forms.gle/jNG425BHd3eAkmK57

POZNAŃ
https://forms.gle/DsuzpvvyadH85BD28

CZY NA AKCJĘ MOGĘ PRZYJŚĆ Z DZIECKIEM?
Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Jeśli na akcję chcesz przyjść z dzieckiem, daj nam o tym znać w formularzu rejestracyjnym. 

GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?
We wszystkich pięciu miastach objętych akcją spotykamy się w sobotę, 19.09.2020, o godzinie 10.00. Poniżej znajdziesz informacje o punktach zbiórki w poszczególnych miastach.

WARSZAWA
Będziemy sprzątać prawy brzeg Wisły. Spotykamy się na placu zabaw nad Wisłą, na przeciwko Beach Bar Aquatica. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Warszawie znajdziesz tutaj: 
https://goo.gl/maps/EqbeLAq7kWEWAeUMA

KRAKÓW
Będziemy sprzątać okolice Zalewu Bagry. Spotykamy się przy Plaży Bagry, na końcu ulicy Bagrowej. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Krakowie znajdziesz tutaj: 
https://goo.gl/maps/TJnRvYzM3UTMEe1K7

ŁÓDŹ
Będziemy sprzątać Las Łagiewnicki. Spotykamy się na polanie przy wejściu na ścieżkę spacerową równoległą do ulicy Skrzydlatej (Skrzydlata skrzyżowanie z Warszawską). Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Łodzi znajdziesz tutaj: 
https://goo.gl/maps/SZ7n8LsbhvG3z12JA

WROCŁAW
Będziemy sprzątać okolice nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim. Nasz punkt zbiórki znajdował się będzie na przeciwko basenu WKS Śląsk – po drugiej stronie ulicy Racławickiej. Dokładną lokalizację punktu zbiórki we Wrocławiu znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/GZyj3sP9q4UbiCD66

POZNAŃ
Będziemy sprzątać okolicę pętli Tramwajowej na Miłostowie. Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Poznaniu znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/qYUun3t7Swd3fo8Y6

KOORDYNATORZY AKCJI
W każdym mieście w punktach zbiórki uczestników czekać będą nasi koordynatorzy. Po przybyciu na miejsce zgłoś im swoją obecność. Koordynatorzy wręczą Ci worki i rękawice. Kiedy zbiorą się wszyscy uczestnicy akcji, koordynatorzy przekażą Wam dalsze instrukcje.

NASZE ZALECENIA
Ze względu na zagrożenie COVID-19, prosimy o zakrywanie nosa i ust w punkcie zbiórki uczestników oraz dezynfekcję rąk. Na miejscu dostępny będzie płyn do dezynfekcji. Maseczkę zabierz ze sobą z domu. Na akcję sprzątania załóż pełne, wysokie buty, długie spodnie i nakrycie głowy. Na dzień przed wydarzeniem sprawdź pogodę w swoim mieście. Na wypadek deszczu załóż nieprzemakalną odzież. W przypadku wysokich temperatur chroń głowę przed słońcem. W pobliżu naszych punktów nie będzie możliwości nabycia napojów. Weź więc ze sobą zapas wody i przekąski. Sprzątanie to praca fizyczna i przyda się zastrzyk energii. 

REGULAMIN AKCJI „KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI” ODBYWAJĄCEJ SIĘ 19.09.20201. Akcja „Książka za worek śmieci” obędzie się 19.09.2020 w pięciu miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. 
2. Organizatorem Akcji jest: Anna Jaklewicz – podróże i edukacja, z siedzibą w Częstochowie, ul. Zaciszna 11, 42-202 Częstochowa, NIP: 9491819799, REGON: 368701306. 
3. Uczestnicy zarejestrowani poprzez dedykowany danemu miastu formularz rejestracyjny otrzymają w dniu Akcji nagrody książkowe. W każdym mieście dla zarejestrowanych uczestników przeznaczona jest pula 60 książek. Decyduje kolejność zgłoszeń. 
4. Formularze rejestracyjne będą aktywne do dnia 17.09.2020, godz. 18.00 lub do zapełnienia puli zgłoszeń gwarantujących otrzymanie książki. UWAGA: Jedna osoba może wypełnić tylko jeden formularz.
5. Dla zarejestrowanych Uczestników przewidziane będą także rękawice ochronne i worki na śmieci.
6. Osoby niezarejestrowane mogą wziąć udział w Akcji, ale bez gwarancji otrzymania książek i rękawic. Osoby niezarejestrowane mają obowiązek zgłoszenia się do koordynatorów Akcji w celu podpisania regulaminu oraz zgody na wykorzystanie wizerunku.
7. Uczestnicy biorą udział w Akcji dobrowolnie i na własną odpowiedzialność. W przypadku osób niepełnoletnich udział w Akcji możliwy jest jedynie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Rodzice lub opiekunowie prawni mają obowiązek zgłoszenia towarzyszących im dzieci w formularzu rejestracyjnym.
8. Uczestnicy Akcji mają obowiązek stosowania się do poleceń Koordynatorów obecnych w punktach zbiórki uczestników, a także stosowania się do restrykcji związanych z reżimem sanitarnym.
9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki podczas trwania Wydarzenia, za zniszczenie lub zagubienie własności uczestników, jak również za szkody poczynione przez uczestnika podczas trwania Wydarzenia.
10. Organizator zastrzega sobie prawo wykonywania nagrań filmowych oraz zdjęć na potrzeby promocyjne Akcji. 
11. Rejestracja na Akcję poprzez formularz rejestracyjny skutkuje wyrażeniem przez Uczestnika zgody na nieodpłatne i bezterminowe wykorzystanie wizerunku w publikacjach związanych z promocją Akcji. Nagrania filmowe i zdjęcia mogą być publikowane m.in. w materiałach prasowych, cyfrowych i drukowanych materiałach promocyjnych, mediach społecznościowych oraz na stronach cyfrowych Organizatora Akcji, Partnera Medialnego oraz Sponsora Strategicznego.
12. Partnerem Medialnym akcji jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Żwirki i Wigury 16, 02-092 Warszawa.
13. Sponsorem Strategicznym akcji jest ROCKWOOL Global Business Service Center z siedzibą w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi 43, 61-872 Poznań. 

Partner medialny: Wirtualna Polska
Sponsor Strategiczny: ROCKWOOL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.